КАК БЪРЗО И ЛЕСНО ДА ОПАКОВАМЕ ВЕЩИТЕ СИ ПРИ ПРЕМЕСТВАНЕ?
Преместването може да бъде, както вълнуващ момент на промяна, така и едно от най-стресиращите преживявания за всеки един от нас. Успехът на това начинание зависи до голяма степен от методичното планиране и добрата организация. Най-ефективният начин да направите процеса на преместване по-управляем и по-малко стресиращ е да се подготвите предварително, започвайки от определянето на основните дейности и създаването на график за изпълнение. И колкото повече време си дадете за изпълнението на тези задачи, толкова по-малко стрес ще изпитате по време на преместването.
Следвайки тези няколко лесни и полезни съвета, със сигурност ще улесните и ускорите процеса по преместване .
Съвет 1: Подгответе всички необходими 📦кашони и опаковъчни материали
Преди да започнете да опаковате, изгответе списък с опаковъчните материали, които ще ви бъдат необходими при преместването и ги подгответе, за да премине организацията по опаковането гладко и безпроблемно. Ето и основните материали, които ще ви трябват:
✅Кашони: ще са ви необходими различни по размер здрави кашони
✅Опаковъчна лента: за плътно и надеждно запечатване на кашоните
✅Аерофолио: изключително полезно за ценни и крехки предмети, нуждаещи се от най-висока степен на защита и сигурност при транспортиране.
✅Предпазна хартия за опаковане: осигурява оптимална защита
✅Ръчна количка: използването на ръчна количка може да помогне при вдигането на тежки предмети и кашони.
✅Перманентен маркер: за етикиране на кашоните
✅Ножица и др.
Съвет 2: Използвайте кашони с подходящ размер
Когато опаковате книги за преместване, опаковайте тях или други тежки предмети в малки кашони; леките предмети, като спално бельо и възглавници, могат да бъдат опаковани в по-големи. Големите кашони, опаковани с тежки предмети, са често срещано оплакване от професионалните транспортни фирми. Те не само затрудняват работата, но и имат по-голям шанс да бъдат повредени при пренасянето.
Съвет 3: Не оставяйте празни пространства в кашоните
Опаковайте правилно всеки отделен елемент с достатъчно слоеве опаковъчна хартия или аерофолио. Поставете елементите в кашона с изключително внимание във възможно най-добрата позиция, за да избегнете повреди. По-тежките предмети трябва да се поставят отдолу, а по-леките – в горната част на кашоните. Когато опаковате е много важно кашоните да бъдат оптимално запълнени, тъй като свободните пространства увеличават риска от повреда на съдържанието в тях. За тази цел използвайте консумативи за запълване на обеми, като надуваеми защитни опаковки и предпазни хартии за опаковане.
Съвет 4: Опаковайте подобни предмети заедно
Бъдете организирани, като опаковате сходни предмети заедно в зависимост от помещението, в което се намират или употребата им. Това ще ви спести много време при разопаковането на кашоните и подреждането на вещите ви в новия дом или офис.
Съвет 5: Опаковайте крехките или чупливи предмети с особено внимание и грижа
Ако е необходимо, използвайте повече слоеве опаковъчна хартия или аерофолио, за да опаковате такъв тип предмети. Към чупливите вещи трябва да се подхожда с внимание и да се следват определени стъпки за сигурно опаковане.
Съвет 6: Ако пренасяте скъпи произведения на изкуството, попитайте вашия превозвач за специални опаковки
Разберете как точно да опаковате произведения на изкуството за преместване, за да ги предпазите, тъй като при тях опаковането е по-специфично. Един такъв пример са картините с маслени бои. Никога не бива да увивате картини с маслени бои в обикновена хартия, тъй като тя ще залепне.
Когато опаковате картини, направете X с тиксо по стъклото, за да го укрепите и да го задържите заедно, в случай, че се счупи. След това увийте картините в опаковъчна хартия или аерофолио и ги поставете в кутия за рамки, като между всяко рамкирано произведение поставете парче картон за защита.
Съвет 7: Залепете добре кашоните
Използвайте няколко слоя опаковъчно тиксо за затваряне на долния и горния край на кашона, след което направете няколко обвивания по целия път около горния и долния ръб на кашона, където е съсредоточено напрежението на товара.
Съвет 8: Етикетирайте всеки кашон според съдържанието и помещението
Етикетирането на кашоните със съдържанието и помещението ще опрости разопаковането. Кашоните могат да се разтоварват директно в правилните стаи. Номерирането на всеки кашон и воденето на инвентарен списък е добър начин да следите какво сте опаковали – и да сте сигурни, че при разопаковането все още имате всичко.
Съвет 9: Осигурете си достатъчно време за опаковане
Обикновено е добре да си дадете малко повече 🕛време за организиране и опаковане, отколкото първоначално планирате. Създаването на график за опаковане е чудесен начин да се уверите, че разполагате с достатъчно време.
Ако обаче сте притиснати от времето и организираността не е от най-силните ви страни, винаги можете да се обърнете към професионалисти по преместването като Pack&Move. Така може да бъдете спокойни, че опаковането и пренасянето на вещите ви е в сигурни ръце и ще си спестите много стресови ситуации.